Jednym z najczęściej pojawiających się pytań w kontekście włosów jest: jak szybko zapuścić włosy? Aby skutecznie przyspieszyć porost włosów możemy działać zarówno od wewnątrz (dobra dieta, suplementacja) jak i od zewnątrz. Najczęściej jednak to właśnie połączenie pielęgnacji z zewnątrz i wspierania organizmu od wewnątrz przyniesie najlepsze rezultaty. Wśród produktów do stosowania z zewnątrz wyróżnić możemy m.in wcierki olejowe, wodne i alkoholowe. Jedną z najlepszych alkoholowych wcierek jest Banfi, która fantastycznie pobudza porost włosów.

Jaką wcierkę wybrać?

Wcierki oparte na wodzie będą miały delikatniejsze działanie niż te oparte na alkoholu. Będą jednak lepiej wpływać na nawilżenie skóry głowy niż te zawierające alkohol. Wcierki olejowe z kolei mogą zarówno wpłynąć fajnie na porost jak i wpływać pozytywnie na stan włosów dodając i miękkości i blask. Czy można zatem stwierdzić który rodzaj wcierek będzie najlepszy? Nie, gdyż każdy rodzaj wcierek będzie działał kierunkowo na dany problem 🙂

Niekażda wcierka sprawdzi się u każdego np. te olejowe mogą zbyt mocno obciążać włosy cienkie zaś u osób posiadających grube i wysokoporowate włosy mogą one już zadziałać świetnie. Kolejną kwestią jest też stan skóry głowy – osoby zmagające się z chorobami skóry głowy, aktywnymi stanami zapalnymi czy cierpiące z powodu nadmiernej utraty włosów powinny być ostrożne z doborem wcierek gdyż często zastosowanie zbyt “mocnej” (np. alkoholowej) wcierki może jeszcze pogorszyć stan skóry głowy. 

Jakie są rodzaje Banfi?

Wcierki Banfi są to wcierki alkoholowe zawierające różne wyciągi z ziół. Istnieją cztery wersje wcierek:

 • Banfi HAJSZESZ (klasyczna),
 • Lady Banfi HAJSZESZ (Lady),
 • BOJTORJÁN HAJSZESZ (łopianowa),
 • CSALÁN HAJSZESZ (pokrzywowa).

Czym różnią się od siebie wcierki Banfi?

Każda z wcierek oparta jest na alkoholu. Różnią się między sobą rodzajem i zawartością wyciągów roślinnych:

 • Banfi HAJSZESZ – zawiera wyciąg z chrzanu, gorczycy, jałowca i oregano. Wcierka wzmacnia cebulki, przyspiesza porost i ogranicza wypadanie włosów. Charakteryzuje się mocnym (intensywnym) ziołowym zapachem.
 • Lady Banfi HAJSZESZ – skład taki jak klasyczna Banfi, tylko ma delikatniejszy zapach.
 • BOJTORJÁN HAJSZESZ – zawiera skoncentrowany ekstrakt z łopianu. Wcierka ta oprócz tego, że wzmacnia cebulki, ogranicza wypadanie i przyspiesza porost to działa także korzystnie w przypadku łupieżu czy nadmiernego przetłuszczania skóry głowy (dzięki właściwościom łopianu). 
 • CSALÁN HAJSZESZ – zawiera skoncentrowany ekstrakt z pokrzywy. Wcierka dla osób chcących przyspieszyć porost włosów. Sprawdzi się także dobrze u osób borykających się z łupieżem i i nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy.
Kliknij, żeby powiększyć!

Dlaczego Banfi tak świetnie działa?

Wcierki Banfi zawierają rozgrzewające i pobudzające pracę mieszków włosowych ekstrakty. Alkohol we wcierkach zapewnia świetne przenikanie tych substancji, przez co mają możliwość intensywniejszego działania.

Surowce są sortowane, przetwarzane, filtrowane w procesie produkcji – żadne z kosmetyków nie pochodzi z półproduktów, a prosto z roślin, dzięki czemu zawdzięczają swoje dobroczynne właściwości!

www.napieknewlosy.pl

My stosowałyśmy wersję klasyczną i Lady Banfi. Sprawdziły się świetnie w pobudzaniu porostu. Karolina stosowała Banfi na początku swojej przygody ze świadomą pielęgnacją. Od tamtej pory zużyła 2 lub 3 butelki i za każdym razem pojawiało się mnóstwo baby hair. Ja (Asia) stosowałam Banfi raz i także widziałam znaczny przyrost włosów. Niestety, okazało się, że moja skóra głowy mocno wysuszała się pod wpływem alkoholowych wcierek. Teraz łączę Banfi ze stosowaniem nawilżania skóry głowy i innymi wcierkami opartymi na wodzie. Więcej naszych efektów zapuszczania (m.in. z Banfi) znajdziesz w tym wpisie.

Trzeba jednak pamiętać o regularności i systematyczności w stosowaniu wcierki (oraz dobrej pielęgnacji), by możliwie szybko zobaczyć efekty przyrostu włosów.

Jak stosować wcierki Banfi?

Wcierki należy aplikować na czystą skórę głowy (strzykawką lub pipetą, ok. 5 ml) na 20-40 minut (według zaleceń producenta). Po tym czasie wcierkę należy spłukać i umyć skórę głowy szamponem. Dla najlepszych efektów wcierkę należy stosować przez okres 3-6 miesięcy przy częstotliwości stosowania co najmniej raz w tygodniu. Jeżeli myjesz głowę kilka razy w tygodniu to możesz stosować ją częściej (np. 2-4 razy w tygodniu). 

W przypadku wcierek alkoholowych należy zwracać uwagę jak zachowuje się skóra głowy. Zbyt częste stosowanie mocnych alkoholowych wcierek nie każdemu się sprawdzi. Należy być ostrożnym szczególnie jeśli posiadamy wrażliwą skórę głowy. Na początek dobrze zrobić próbę uczuleniową na delikatnej skórze za uchem (24 godziny).

W przypadku kuracji wcierkami alkoholowymi warto także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry głowy poprzez stosowanie zamiennie lub po myciu wcierek nawilżających lub o regularnej aplikacji produktów nawilżających np. Cerkogel, żel aloesowy, żel lniany (więcej przykładów produktów nawilżających skórę głowy znajdziesz w tym wpisie).

Nie polecamy także przetrzymywania wcierek na skórze głowy zbyt długo (np. pozostawianie wcierki alkoholowej na skórze na noc (szczególnie jeśli masz problemy z wrażliwą lub przesuszoną skórą głowy). Przy używaniu rozgrzewającej wcierki alkoholowej jak Banfi unikaj także nagłych zmian temperatur, czyli np. wychodzenia w mroźny dzień na dwór z zaaplikowaną wcierką na skórze głowy.

W tym wpisie przeczytasz więcej na temat zasad stosowania wcierek i zapuszczania.

Co jeszcze warto wiedzieć o Banfi?

 • Czy intensywny zapach utrzymuje się na włosach? W naszym przypadku w przypadku żadnej z wcierek zapach nie utrzymywał się na włosach po umyciu. 
 • Wcierka Banfi jest bardzo wydajna. Przy zastosowaniu wcierki ok. 1-2 razy w tygodniu wcierka wystarcza nawet na 2-3 miesiące stosowania.
 • Wszystkie wersje wcierki Banfi dostępne są w sklepie Napięknewłosy.

Używałaś kiedyś Banfi? Jeśli tak to której i jak Ci się sprawdziła?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.