Kosmetyki DLA to marka opierająca swoje receptury o naturalne składniki, takie jak zioła (np. znana włosomaniaczkom kozieradka). Wiele z nich sprawdzi się w pielęgnacji skóry głowy, w szczególności tej problematycznej. W ramach współpracy z marką przetestowałyśmy kilka kosmetyków i chcemy podzielić się naszą opinią.

Chillowa ziołowcierka

Bardzo fajna wcierka na oleju. Zawiera w składzie chili i kozieradkę, którą Karolina uwielbia. Jest przyjemna w aplikacji, już po kilku użyciach (przy używaniu ok. 1-2 razy w tygodniu) po 2 tygodniach zauważyłam ograniczenie wypadania (Karolina). Ma wygodny aplikator. Nie wcieramy jej w skórę głowy, a jedynie lekko wklepujemy.

Ja z kolei w międzyczasie podcinałam włosy, ale wcześniej zauważyłam, że faktycznie włosy sporo podrosły. Obecnie z powodów zdrowotnych skupiam się na ograniczeniu nadmiernego wypadania, a kolejno na pobudzaniu porostu i zagęszczeniu włosów. Wtedy na pewno powrócę do tej wcierki.

Jedyny minus to dość małe opakowanie, jednak przy użyciu tak jak zaleca producent, powinna wystarczyć na miesiąc lub więcej stosowania. 

Koniczynkowa ziołomyjka

Ma przyjemny lecz intensywny zapach, więc dla osób szczególnie wrażliwych na zapachy może się nie sprawdzić. Jest to szampon delikatny, jednak bardzo fajnie się pieni i podczas jego użycia czuć, że skóra głowy jest dobrze oczyszczona. Włosy po jego użyciu nie są klapnięte u nasady, co też jest zdecydowanie plusem tego szamponu (zwłaszcza dla fal). Koniczyna reguluje pracę skóry głowy. Zawiera też pobudzającą porost kozieradkę, mydlnicę lekarską i będący źródłem krzemu poziewnik. Może okazać się pomocna przy przetłuszczaniu. 

Koperkowy ziołoocet

Ten produkt stosowałam głównie ja, czyli Asia (Karolina wykorzystała go jeden czy dwa razy, więc ciężko jej ocenić całościowy efekt). Wypróbowałam go zarówno na skórę głowy jak i długość włosów. Jako, że ten kosmetyk oparty jest na occie to świetnie sprawdza się w przywracaniu skórze głowy właściwego pH. Koper włoski także wspiera pracę skóry głowy, szczególnie w przypadku przetłuczszania. 

Już po pierwszym użyciu zauważyłam zmniejszony świąd skóry głowy. Spryskanie mokrych włosów po myciu na długości daje piękny blask i miękkość. Jednak należy uważać z częstotliwością stosowania gdyż ocet zakwasza, więc przy rzadszym stosowaniu będzie wygładzał włosy i domykał łuski, jednak przy zbyt częstym stosowaniu może doprowadzić do przekwaszenia.

Sosnowa włosomyjka w kostce

To było nasze pierwsze doświadczenie z szamponem w kostce. Podchodziłyśmy sceptycznie do tego typu produktów, jakoś nie wyobrażałyśmy sobie szamponu w takiej formie. Jednak byłyśmy mocno zaskoczone po jego pierwszym użyciu. Szampon w kostce, bardzo dobrze się pieni, piana dodatkowo nie “niknie” w dłoniach.

Szampon zawiera w składzie m.in. wyciag z sosny zwyczajnej, wspomagającą oczyszczanie glinkę, łagodzącą szałwię oraz skrzyp. Jest oparty na łagodnym detergencie naturalnego pochodzenia, ale bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy. Dodatkowym jego atutem jest oczywiście piękny zapach oraz to, że nie zajmuje dużo miejsca więc jeżeli jedziemy do domu to zawsze znajduje się on w naszej walizce 🙂 

Ja (Asia) dosyć długo szukałam idealnego łagodnego szamponu. Kiedyś wystarczały mi bardzo delikatne szampony, jak np. Biolaven czy Anwen Brzoskwinia i Kolendra, jednak już od jakiegoś czasu nie czułam dostatecznego oczyszczenia po takich szamponach. Sosnowa wlosomyjka to mój absolutny strzał w 10 i na pewno będę testować inne szampony od Kosmetyki DLA.

To nasze dotychczasowe doświadczenia z tą marką. Na pewno będzie kontynuować stosowanie tych produktów. Stosowałyście kosmetyki tej marki? Jak Wam się sprawdziły?

Similar Posts

2 Comments

  1. Mnie kusi ta olejowa wcierka, bo chciałabym jeszcze dać dodatkowego kopa skórze głowy aby odrosło wszystko to, co ostatnio wypadło 🙂 Z racji polubienia formy kostkowej szamponu – na tę wersję możliwe, że też się skuszę 🙂

    1. To może być super na dodanie właśnie skórze głowy takiego powera! Chili i kozieradka to świetne połączenie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.