Cześć!

Zgodnie z obietnicą chciałybyśmy się podzielić z Wami notatką wizualną dotyczącą równowagi PEH. Grafika ogromnie Wam się spodobała, nawet się tego nie spodziewałyśmy! Dziękujęmy i mamy nadzieję, że będzie Wam służyć.

Tak na marginesie: dzisiejszy post jest pierwszym na tym blogu. Jest on cały czas w budowie, więc prosimy o wyrozumiałość! Trochę pracy i będzie działał jak należy 🙂

Taka forma przedstawienia zagadnienia równowagi PEH powstała dlatego, że same miałyśmy z nią niemały problem na początku, ale dałyśmy radę to ogarnąć i nauczyć się patrzenia na swoje włosy i dostosowywania pielęgnacji do ich potrzeb. Chciałybyśmy ułatwić zrozumienie równowagi PEH początkującym i tym, którzy mimo że czytają i słuchają to ciągle potzrebują czegoś więcej do zrozumienia.

Obie jesteśmy wzrokowcami, więc czasami, mimo że coś czytamy i rozumiemy, to dopiero kiedy nasze oczy zobaczą dane zagadniene to mózg jakoś sprawniej i szybciej je przetwarza. Dlatego pomyślałayśmy, że super rozwiązaniem będzie krótko i treściwie pokazać na takiej grafice równowagę PEH.

Oczywiście, jest to szerokie zagadnienie, raczej nie dałoby rady zmieścić go na kartce A4. Stąd na razie na sketchnotce znajdziecie:

  • podstawową fukncję danego składnika
  • skutki i objawy braku danego składnika
  • skutki i objawy nadmiaru danego składnika

Wszystko podane kolorowo i z pomocniczymi symbolami i mini rysunkami, które powodują, że po przeanalizowaniu takiej notatki łatwiej będzie Wam przysowić obrazowo i skojarzeniowo pewne informacje oraz na dłużej zostaną one w Waszych głowach.

Planujemy całą serię takich notatek wizualnych dotyczących podstaw pielęgnacji. Poruszymy tematy takie jak (w ramach kontynuacji równowagi PEH) jak stosować produkty z danymi składnikami, w jakiej częstotliwości, jak sklasywikować dany kosmetyk, do której kategorii przynależy, a także planowanie myć czy sposoby aplikacji kosmetyków. Tematów związanych z włosomaniactwem jest bardzo dużo, dlatego też jeśli macie jakieś pytania albo kwestie, które ciężko Wam pojać to dajcie znać w komentarzach pod postem albo na Instagramie. Chętnie podejmiemy się zilustrowania! Jest to także pomoc dla nas 🙂

Kliknij TUTAJ, żeby zobaczyć notatkę w pełnym wymiarze i ją pobrać 🙂

Pozdrawiamy Was ciepło!
Asia i Karolina

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.