Jakie kosmetyki polecamy i dlaczego?

Komu się sprawdzą? Jakie są nasze ulubione maski, wcierki, szampony, stylizatory? Co testowałyśmy do tej pory? Wszystko zbiorczo uzupełniamy w tym wpisie. W opisie każdego produktu przedstawiamy jego krótką charakterystykę, naszą opinię i efekty na naszych włosach oraz wskazówki komu i w jakiej konfiguracji może się sprawdzić. Klikając na zdjęcie wybranego produktu przejdziesz do sklepu, gdzie można go kupić.

Odżywki i maski proteinowe oraz PEHowe

Anwen Proteinowa Orchidea

Świetna odżywka proteinowa do włosów wysokoporowatych. Jako jedna z niewielu na rynku zawiera wielkocząsteczkowe proteiny – keratynę, elastynę i kolagen. Dodaje włosom życia, odbudowuje je, smętnym lokom dodaje sprężystości.

Do stosowania jako 1.O lub 2.O w duecie z emolientami. Dobrze dokładnie rozprowadzić ją na włosach i pozwolić nieco podziałać pod czepkiem lub turbanem, ale nie radziłybyśmy przetrzymywać jej dłużej niż 20-30 minut (dotyczy to większości mocno proteinowych odżywek i masek).

Dla mnie to jedna z najlepszych odżywek proteinowych dla moich wysokoporowatych włosów. Jeszcze się na niej nie zawiodłam. Moja włosy uwielbiają duże proteiny, dlatego też spora ich dawka tutaj świetnie się sprawdza.

Asia

Dla mnie ta odżywka również jest bardzo fajna. Stosowałam ją głównie kiedy jeszcze moje włosy miały wyższą porowatość. Zawsze włosy po niej były widocznie odżywione.

Karolina

Anwen Proteinowa Magnolia

Odżywka proteinowa do włosów o średniej porowatości. Zawiera proteiny hydrolizowane (zarówno roślinne jak i zwierzęce), które świetnie sprawdzają się na włosach o takiej porowatości. Może podpasować też wysokoporowatym włosom.

Dodaje włosom sypkości, ale i sprężystości. Może dobrze się sprawdzić w przypadku cieńszych i delikatniejszych włosów (oczywiście trzeba pamiętać o nienakładaniu zbyt dużych ilości produktu i zbyt nasady).

Kolejna świetna odżywka od Anwen, która się u nas sprawdziła. Nie obciąża, jest lżejsza od Proteinowej Orchidei, a daje włosom konkretną dawkę protein.

Asia i Karolina

Cafe mimi Keratin (jasnozielona)

Odżywka głównie EP, zawiera hydrolizowaną keratynę, olej z amli. Ma także ekstrakt z oczaru wirginijskiego, który ma także działanie nawilżające. Jest dosyć lekka, ale czuć jej proteinowe działanie.

Sprawdzi się szczególnie włosom o średniej porowatości, ale też wysokoporowatym. Powinna być dobrym wyborem dla delikatniejszych włosów, np. skłonnych do obciążania fal. Jej plusem jest także stosunkowo niska cena i możliwość zakupu małej pojemności – dobre na próbę.

Jedna z moich ulubionych odżywek proteinowych! Daje fajne efekty na moich wurly. Nawet przy częstym stosowaniu protein nie prowadzi do przeproteinowania.

Karolina

Niewiele stosowałam tę odżywkę, ale sprawdziła się w porządku, mogłaby nieco mocniej dociążyć włosy.

Asia

Cafe mimi Express Mask (żółta)

Babuszka Agafia Jajeczna

Babuszka Agafia Staroałtajska

Sattva Jaśmin i Aloes

Ecolab Balsam Keratin & Acai

Glisskur Protein+ Cocoa Butter (niebieska)

Glisskur Ultimate Reparir 2in1 Treatment